Magdalena Bogusz

Terapeuta dzieci, młodziezy i dorosłych


Jestem polskim psychologiem, ze specjalnością kliniczną i psychoterapią, terapeutą dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapeutą ACT (terapia akceptacji i zaangażowania). Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywam od 2011 roku. Początkiem mojej drogi zawodowej był wolontariat w kilku Ośrodkach Pomocy Młodzieży a następnie już jako terapeuta w prywatnym ośrodku psychoterapii specjalizujących się w zaburzeniach lękowych. Mam doświadczenie w terapii dorosłych, prowadzeniu indywidualnych spotkań z rodzicami z zakresu umiejętności rodzicielskich, wsparcia dziecka w procesie terapeutycznym oraz szeroko rozumianej współpracy z rodzicami. Posiadam przeszkolenie, które uprawnia mnie do pracy jako specjalista do wizji w przedszkolu czy w szkole oraz wsparcia nauczycieli dziecka w procesie nauczania. Dotyczy to psychoedukacji nauczyciela z zakresu trudności dziecka, a także wypracowania efektywnych sposobów pracy z dzieckiem. Uczestniczę w procesie diagnozy dzieci z różnymi trudnościami, także neurologicznymi. Od kilku lat zajmuję się pracą z dziećmi (od 0), młodzieżą która zmaga się z zaburzeniami lękowymi w tym mutyzmem selektywnym, zaburzeniami obsesyjno – kompulsywnymi, zaburzeniami odżywiania, nerwicami, depresją, tikami, zespołem Aspergera ale również niską samooceną czy brakiem pewności siebie.

Ciągle podnoszę swoje kwalifikacje poprzez stałe uczestnictwo w wielu konferencjach psychologiczno – psychiatrycznych, warsztatach i szkoleniach zajmujących się szeroką tematyką zaburzeń psychicznych oraz pracy z takimi osobami. Pracuję pod stalą superwizją.

Prowadzę terapię indywidualną dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W pracy osobami powyżej 16 r.ż lubię łączyć wiele technik i nurtów, to pozwala na szerokie, postrzeganie człowieka i jego trudności. Integruje podejście humanistyczne z nurtem poznawczo – behawioralnym. Jestem fanką trzeciej fali CBT (ACT, DBT, MBCT, FAP, terapia schematów). Jednym z najważniejszych komponentów w mojej pracy jest naturalność, empatia i miłość do osoby.

Zarówno sama jak i w pracy, korzystam z technik pracy z ciałem wg. A. Lowena,  Mindfulness czy ACT. W pracy z rodziną i dzieckiem kieruje się podejściem systemowym. Współpracuje z polskimi psychologami, a także utrzymuje stały kontakt z Polską placówką Dobrzy Psycholodzy.

Jestem właścicielką certyfikowanego psa terapeuty, który może uczestniczyć w spotkaniach które prowadzę. Od dwóch lat mieszkam i pracuję w Szwecji.

Spotkania ze mną mogą odbywać się w 3 językach: polskim, angielskim i szwedzkim.


Specjalizuję się w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi zmagającymi się z:


Opinie o mnie możesz znaleźć i wystawić tutaj.

Skontaktuj się ze mną bezpośrednio.

Translate »
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.