Jak dostać się do psychologa na nfz?

JAK DOSTAĆ SIĘ DO PSYCHOLOGA NA NFZ?

⇒ Pierwsze co musisz zrobić, to zapisać się do lekarza, który wypisze Ci skierowanie do psychologa. Często przez ludzi jest wybierany lekarz pierwszego kontaktu (internista).

⇒ Następnie wykonujesz telefon do placówki (przewiń niżej by dowiedzieć się więcej) do której chciałbyś się zapisać, pamiętaj, że nie ma rejonizacji, więc możesz się zgłosić do każdej placówki w twojej okolicy.

⇒ Zawsze pytaj się czy potrzebujesz skierowania do placówki! W niektórych placówkach uzależnień, nie jest wymagane skierowanie czy nawet ubezpieczanie. O te szczegóły warto zapytać przy zapisie.

⇒ Przy zapisie, będziesz potrzebować swojego numeru pesel, aktualnego skierowania, i ewentualnie informacji tj. imiona rodziców, nazwisko panieńskie matki, miejscowość, adres zamieszkania, numer dowodu osobistego.

Uwaga! Warto używać wyszukiwarki dotyczącej kolejek w NFZ, pozwala ona na oszacowanie gdzie zwalniają się miejsca lub osoby są skreślane z listy pacjentów. Skreślenie z listy, następuje np. przy trzykrotnej nieuzasadnionej nieobecności na wizycie ze specjalistą.

Jednak sama wyszukiwarka, jest tylko sugestią, że miejsce jest wolne, ze względu na duży ruch w placówkach, miejsca są szybko zajmowane, więc, by być na bieżąco, warto telefonować, dopytywać, się i rezerwować wolne terminy. Warto też, wchodzić bezpośrednio na strony internetowe placówek, gdzie jasno są określone zasady przyjęć (np. to czy jest wymagane skierowanie).

 


NASI SPECJALIŚCI


Autor: Magdalena Bogusz

⇒ Uważasz, że brakuje jeszcze czegoś w tym artykule, występują jakieś błędy, lub chciałbyś by pojawił się nowy, wyjaśniający zagadnienia dotyczące psychologii, psychiatrii, psychoterapii. Skontaktuj się z nami.

⇒ Masz jakieś pytania dotyczące opieki psychologiczno psychiatrycznej w Polsce lub w Szwecji, skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na te pytania.


 

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.