Czy lekarz internista może wypisać leki przypisane przez psychiatrę?

CZY LEKARZ INTERNISTA MOŻE WYPISAĆ LEKI PRZYPISANE PRZEZ PSYCHIATRĘ?

Kończą mi się leki wypisane od psychiatry, co teraz?

Tak. Jeśli jesteś pod opieką psychiatry, i stale przyjmujesz jakieś leki, to w sytuacjach awaryjnych możesz poprosić lekarza pierwszego kontaktu (internistę) o jego przypisanie.

Ważne byś na taką wizytę zabrał ze sobą opakowania leków jakie aktualnie bierzesz. Jeśli posiadasz dokumentację medyczną potwierdzającą leczenie psychiatryczne, zabierz ją ze sobą. Może być to wypis ze szpitala, notatka od psychiatry, diagnoza psychiatryczna, informacja psychologiczna.

Następnym razem gdy będziesz na wizycie u swojego psychiatry, poproś o wypisanie informacji o tym, jakie leki bierzesz, w jakich dawkach, i od jakiego czasu jesteś pod opieką psychiatry. Taką informację warto pokazać swojemu lekarzowi interniście. Następnym razem lekarz będzie już wiedział, jakie leki Ci przypisać, a także że jesteś pod opieką lek. psychiatry.

PRZYCHODNIE


NASI SPECJALIŚCI


Autor: Magdalena Bogusz

⇒ Uważasz, że brakuje jeszcze czegoś w tym artykule, występują jakieś błędy, lub chciałbyś by pojawił się nowy, wyjaśniający zagadnienia dotyczące psychologii, psychiatrii, psychoterapii. Skontaktuj się z nami.

⇒ Masz jakieś pytania dotyczące opieki psychologiczno psychiatrycznej w Polsce lub w Szwecji, skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na te pytania.


 

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.