CZY INTERNISTA MOŻE MI POMÓC?

Na pewno wiele zależy od tego z czym się mierzysz. Jednak lekarza internistę można wykorzystać, szczególnie wtedy gdy czekamy na wizytę u psychiatry, psychologa, lub trudno nam jest się przekonać do spotkania z psychiatrą, to pierwszym krokiem może być spotkanie z lekarzem internistą.

Czy lekarz internista może diagnozować?

Lekarze pierwszego kontaktu, są szkoleni do rozpoznawania zaburzeń psychicznych, i mają możliwość przypisywania leków. Jednak warto pamiętać, że nie jest to ich specjalnością, i zawsze warto pójść do lekarza psychiatry. Szczególnie jest to ważne w skomplikowanych przypadkach, lub gdy potrzeba jest wypisania więcej niż jednego leku.

Pamiętaj jednak, że ważne jest to by lekarz miał czas, chciał wysłuchać Ciebie i tego z czym przychodzisz, a także dawał poczucie bezpieczeństwa. Nie zależnie czy jest to internista, psychiatra czy psycholog, lekarz ma obowiązek, zwracać się do Ciebie z szacunkiem, nie komentować w nieprzyjemny sposób tego co mówisz, czy ignorować. Zawsze, gdy czujesz że lekarz się źle zachował, nie podobała Ci się wizyta, nie zniechęcaj się. Idź do innego lekarza i spróbuj dać sobie szansę. Są lekarze którzy pracują z powołania i dają wiele ciepła i zrozumienia pacjentom.

 


NASI SPECJALIŚCI


Autor: Magdalena Bogusz

⇒ Uważasz, że brakuje jeszcze czegoś w tym artykule, występują jakieś błędy, lub chciałbyś by pojawił się nowy, wyjaśniający zagadnienia dotyczące psychologii, psychiatrii, psychoterapii. Skontaktuj się z nami.

⇒ Masz jakieś pytania dotyczące opieki psychologiczno psychiatrycznej w Polsce lub w Szwecji, skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na te pytania.

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.