Czy potrzebuję skierowania do psychiatry?

CZY POTRZEBUJĘ SKIEROWANIA DO PSYCHIATRY?

Nie!

Zgłaszając się do wybranego świadczeniodawcy osoba powinna przedstawić prawo do świadczeń (potwierdzenie ubezpieczenia, jednak w ostatnim czasie, wiele placówek, ma dostęp online do takich informacji) a także ważne skierowanie.

Skierowanie jest wymagane przy dostępie do badań diagnostycznych oraz świadczeń realizowanych w ramach:

⇒ ambulatoryjnej opieki specjalistycznej

⇒ leczenia szpitalnego

⇒ leczenia uzdrowiskowego

⇒ rehabilitacji leczniczej

⇒ opieki nad przewlekle chorymi

Pamiętaj, że! Skierowaniem do lekarza specjalisty nie jest karta informacyjna z leczenia szpitalnego, izby przyjęć, czy szpitalnego oddziału ratunkowego. Jeżeli w karcie informacyjnej wskazana jest kontynuacja leczenia, skierowanie powinien wystawić lekarz prowadzący leczenie pacjenta w szpitalu.

Pamiętaj!

⇒ Na podstawie jednego skierowania możesz zarejestrować się tylko w jednej placówce udzielającej świadczeń w danym zakresie. Pacjenci wymagający większej niż jedna liczby porad specjalistycznych z danej przyczyny, przedstawiają skierowanie tylko przy pierwszorazowym zgłoszeniu się do wybranej poradni specjalistycznej.

Skierowanie nie jest potrzebne do następujących lekarzy specjalistów:

  • ginekologa i położnika
  • onkologa
  • psychiatry
  • wenerologa
  • dentysty

 


NASI SPECJALIŚCI


Autor: Magdalena Bogusz

⇒ Uważasz, że brakuje jeszcze czegoś w tym artykule, występują jakieś błędy, lub chciałbyś by pojawił się nowy, wyjaśniający zagadnienia dotyczące psychologii, psychiatrii, psychoterapii. Skontaktuj się z nami.

⇒ Masz jakieś pytania dotyczące opieki psychologiczno psychiatrycznej w Polsce lub w Szwecji, skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na te pytania.


 

Źródła:

  1. https://skierowania.nfz.gov.pl/
  2. http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/informacje-o-swiadczeniach/

 

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.